دنیای جغرافیای سیاسی،روابط بین الملل،ژئوپولیتیک،مطالعات منطقه ای و موارد مرتبط.

ستایش خدایی را که دنیا را آفرید و سپس انسان را در نژادهای مختلف و آنرا برروی زمین پراکنده ساخت و این ترکیب،جغرافیای انسانی را ایجاد کرد.برماست که رموز و زیباییهای این علم را کشف کنیم...

دنیای جغرافیای سیاسی،روابط بین الملل،ژئوپولیتیک،مطالعات منطقه ای و موارد مرتبط.

ستایش خدایی را که دنیا را آفرید و سپس انسان را در نژادهای مختلف و آنرا برروی زمین پراکنده ساخت و این ترکیب،جغرافیای انسانی را ایجاد کرد.برماست که رموز و زیباییهای این علم را کشف کنیم...

دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران

  • ۰
  • ۰

آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار ملی انگلیس در روز پنجشنبه نشانگرآن است که جمعیت این کشور اروپای غربی به حدود 64 میلیون و 600 هزار نفر رسیده است که یک رکود شمرده می شود.

به گزارش ایرنا، دفتر آمار ملی انگلیس با اشاره به افزایش 491 هزار نفری جمعیت این کشور در سال گذشته میلادی، عنوان کرده است که این افزایش ناشی از بالا رفتن نرخ تولد و نیز افزایش شمار ورود مهاجران به این کشور بوده است.

براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، نرخ تولد دراین کشور در سال گذشته میلادی، 46 درصد و نرخ مهاجرت به این کشور 53 درصد رشد داشته است.

دفتر آمار ملی انگلیس عنوان کرده است که از میانه سال 2013 میلادی تا میانه سال 2014 میلادی، 582 هزار و 600 مهاجر وارد انگلیس شده اند و این در حالی است که در این دوره زمانی 322 هزار و 900 نفر این کشور را ترک کرده اند .

یک سخنگوی این نهاد گفته است که از سال 2013 میلادی تا اواسط سال 2014 میلادی، جمعیت انگلیس با رشد 0.77 درصدی، به 64 میلیون 596 هزار و 800 نفر رسیده است که بالاترین نرخ رشد در یک دهه گذشته بشمار می آید.

هر چند به گفته وی، در سال گذشته میلادی، نرخ رشد مهاجرت به انگلیس به مراتب بیشتر از نرخ رشد جمعیت طبیعی آن بوده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته میلادی در انگلیس 226 هزار و 200 نفر متولد شدند که یک چهارم از مادران آنها کسانی بودند که در خارج از انگلیس متولد شده بودند .

براساس گزارش دفتر آمارملی انگلیس، رشد مرگ و میر در این کشور در سال گذشته میلادی، مجددا کاهش یافته و به پایین ترین حد در طی 50 سال گذشته رسیده است .

این گزارش حاکی است که در میانه سال گذشته میلادی، میانگین سنی جمعیت این کشور، 40 سال بوده است که بالاتر از برآوردهای صورت گرفته بشمار می آید. ( 777 هزار و 400 نفر متولد در مقابل 551هزار و 200 نفر فوتی )

به گزارش این نهاد، در میانه سال 2014 میلادی، بیش از 11 میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت انگلیس، 65 ساله به بالا بوده اند که نسبت به سال قبل از آن 300 هزار نفر افزایش نشان می دهد .

در همین حال، بر اساس گزارش این نهاد، شمار مردان بالای 85 سال در انگلیس در سال گذشته میلادی تا 61.8 درصد رشد داشته است و این درحالی است که این نرخ افزایش در میان زنان انگلیسی 25.9 درصد بوده است که گفته می شود علت آن تغییر عادات در زنان این کشور از جمله گرایش بیشتر آن به کشیدن سیگار و یا نوشیدن مشروبات الکلی است.

این آمار حاکی است که در میانه سال گذشته میلادی از کل جمعیت انگلیس 31 میلیون و 793 هزار و 600 نفر مرد(49.2درصد) و 32 میلیون و 803 هزار و 100 نفر زن ( 50.8درصد ) بوده اند.

براساس آمار یاد شده، بیشترین رشد جمعیت در انگلستان متعلق به مناطق جنوبی و شرق این کشور بوده است ضمن اینکه کلانشهر لندن نیز در مقایسه با سایر شهرهای انگلستان دارای بیشترین رشد جمعیت بوده است.

گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، همچنین موید آن است در میان مناطق تشکیل دهنده بریتانیا، انگلیس در اواسط سال 2014 میلادی، دارای 54 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت ، اسکاتلند دارای 5.3 میلیون نفرجمعیت ، ولز دارای 3 میلیون و 100 هزار نفر جمعیت و ایرلند شمالی دارای یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت بوده اند .
  • ۹۴/۰۴/۰۵
  • Parsley

انگلستان

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی